News

The call for volunteers and students is open now. Please follow the rules in section  Expedition/Students.

Szanowni Państwo,

W imieniu Ekspedycji Naukowej Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego „Akrai” chciałabym zaprosić Państwa firmę do współpracy przy polsko-włoskiej Ekspedycji Archeologicznej, badającej zabytki antycznego miasta Akrai w południowo-wschodniej części Sycylii. Ta misja badawcza jest pierwszą polską ekspedycją prowadzącą badania na terenie Włoch.

Organizatorem badań jest Uniwersytet Warszawski. Kadra naukowa to pracownicy naukowi Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej, IAIE PAN, Uniwersytetów w Salento, Katanii, Messynie, Atenach i Cluj Napoca. Zespół badawczy liczy obecnie około 30 osób plus studenci, którzy odbywają tutaj swoje praktyki. Współpraca naukowo-badawcza pomiędzy Instytutem Archeologii UW a Parco Archeologico di Eloro e della Villa del Tellaro e delle Aree Archeologiche di Noto e dei Comuni Limitrofi oraz Urzędem Konserwatorskim w Syrakuzach, a jednocześnie wielka sycylijska archeologiczna przygoda, rozpoczęły się jesienią 2008 roku. Jak do tej pory badania przeprowadzone zostały w latach 2009-2015..

W ramach działań popularyzujących badania są one opracowywane i opublikowane zarówno w periodykach naukowych (polskich jak i zagranicznych) oraz w czasopismach popularno-naukowych, na stronach Polskiej Agencji Prasowej i na portalach internetowych.

W przypadku zainteresowania współpracą jesteśmy gotowi przedstawić Państwu nasze propozycje.

dr Roksana Chowaniec
assistant professor